House of Fraser: mobilne aplikacje napędzają sprzedaż

house of fraser mcommerce aplikacja mobilnaHouse of Fraser, brytyjska sieć domów towarowych, uruchomiła nową aplikację mobilną. Dzięki niej klienci będą mogli m.in. sprawdzić, czy interesujące ich produkty znajdują się w najbliższym sklepie.

Z nowej aplikacji można korzystać zarówno podczas wizyty w sklepie, jak również w celu sprawdzenia oferty jeszcze przed udaniem się na zakupy.

“Obserwujemy wzrost sprzedaży w kanale m-commerce. Nasze aplikacje mobilne są odpowiedzią na ten trend. Już obecnie ponad 50% naszych przychodów ze sprzedaży online realizowana jest za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wśród nich coraz więcej opartych jest o system operacyjny Android” – tłumaczy Andy Harding, dyrektor działu multichannel w sieci House of Fraser.

Spersonalizowana aplikacja mobilna

Nowa aplikacja House of Fraser została stworzona przez Poq Studio. Jest dostępna dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android.

Po jej ściągnięciu klient może korzystać z niej na dwa sposoby: podczas wizyty w sklepie, bądź w celu sprawdzenia dostępnego asortymentu.

W pierwszym przypadku klient ma m.in. możliwość skanowania kodów kreskowych poszczególnych produktów. Wówczas na ekranie jego urządzenia pojawią się dodatkowe informacje o danym produkcie.

Aplikacja potrafi dopasować się do preferencji zakupowych klienta. Wystarczy zapisać w niej kilka podstawowych informacji: rozmiar noszonych ubrań, czy adres ulubionego sklepu. Dzięki temu po włączeniu aplikacji łatwo można sprawdzić, czy pasujące rzeczy znajdują się w pobliskim sklepie.

Nowatorskie narzędzie prosprzedażowe

Już w ubiegłym roku House of Fraser wprowadził nowatorskie rozwiązanie, które ograniczyło ryzyko dobrania ubrania o nieodpowiedniem rozmiarze. Brytyjski sprzedawca nawiązał w tym celu współpracę z True Fit, firmą technologiczną wykorzystującą Big Data. Efektem jest narzędzie, które rekomenduje klientowi odpowiedni fason i rozmiar.

true fit house of fraser retailers conversion

Aplikacja True Fit

Narzędzie True Fit można w pełni zintegrować ze sklepem internetowym. Pomaga dobrać rozmiar odpowiedni dla sylwetki klienta. Uruchomienie programu trwa 60 sekund. Należy wypełnić formularz i odpowiedzieć na kilka pytań o typ sylwetki i o preferowany fason ubrań. Nie trzeba dokonywać żadnych pomiarów. True Fit korzysta z szerokiej bazy danych o rozmiarach ubrań różnych marek ubrań i obuwia, pomagając dobrać właściwy fason i rozmiar.

House of Fraser to brytyjska sieć domów towarowych sprzedających odzież, kosmetyki, sprzęt RTV i AGD oraz meble. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Glasgow. Największym obiektem należącym do sieci jest otwarty w 2008 roku sklep w Belfaście, w centrum handlowym Victoria Square. W I półroczu 2014 spółka zanotowała zysk netto w wysokości 8,6 miliona funtów. Sprzedaż online stanowiła aż 29% całości utargu.

Reklama

ORF 2016 Fall Page