Google Store dostępny w polskiej wersji językowej

Google kup teraz przycisk ecommerce

Google uruchomił polskojęzyczny interfejs swojego sklepu internetowego Google Store, nie prowadzi jednak jeszcze sprzedaży na naszym rynku.

Jak wyjaśnia Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska: „Sklep Google Store działa w tych krajach, w których dostępne były urządzenia w sprzedaży w Google Play. Sklep jest na razie niedostępny w Polsce. Polska wersja jezykowa interfejsu oznacza, że w przyszłości będzie on działał także u nas, jednak nie mamy żadnych konkretnych dat.”

Bez sprzedaży w Polsce

Polska wersja sklepu została uruchomiona bez zapowiedzi i na razie nie umożliwia dokonania zakupu. Na razie po polsku funkcjonuje tylko strona główna, zawierająca zakładki, opisy i zdjęcia produktów.

google store polska

Polskojęzyczny interfejs Google Store

Jednak gdy kliknie się na którykolwiek z przycisków „call to action”, jak chociażby „kup teraz”, użytkownik jest przekierowywany do podstrony z informacją o tym, że Google nie prowadzi jeszcze sprzedaży w naszym kraju. Wyjątkiem jest podstrona z informacjami o bezpłatnej przesyłce, ta funkcjonuje nadal w wersji anglojęzycznej.

Google Store to nowo powstały sklep internetowy, w którym dostępny jest sprzęt produkowany przez giganta z Mountain View oraz firmy partnerskie. Przedtem dostępne były one w sklepie Google Play, w oddzielnej sekcji urządzeń. Koncern postanowił jednak rozdzielić sprzedaż treści cyfrowych od dystrybucji sprzętu elektronicznego. Ta ostatnia została więc w całości przeniesiona do nowo powstałego Google Store.

google store nexus

Prezentacja produktu w polskiej wersji językowej

Konkurencja z Apple

W ofercie sklepu dostępne są Chromebooki, wraz z modelem Pixel, smartfony i tablety z serii Nexus, smartwatche Android Wear, przystawka Chromecast, urządzenie do streamingu Nexus Player, a także Nest, inteligentne termostaty.

Jak twierdzą analitycy rynkowi, to posunięcie ma na celu zacieśnienie konkurencji z Apple i wyeksponowanie bogactwa oferty sprzętu elektronicznego spod znaku Google. Na razie sklep dostępny jest na rynku amerykańskim. Google oferuje klientom darmową przesyłkę, jednak opcja ta dostępna jest wyłącznie w przypadku najdłuższego czasu dostawy.

Uruchomienie Google Store zbiega się niemalże w czasie z otwarciem przez koncern pierwszego sklepu stacjonarnego przy londyńskiej handlowej ulicy Tottenham Court Road. Dostępny w nim będzie sprzęt elektroniczny spod znaku giganta z Mountain View.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 Fall Page