Aplikacja Fashionote rozpozna zdjęcia produktów

Fashionote-app

Fashionote to aplikacja mobilna, która łączy magazyny modowe ze sklepami internetowymi. Dzięki przeskanowaniu strony w magazynie smartfonem, Fashionote przekierowuje bezpośrednio do sklepu.

Polska aplikacja mobilna Fashionote jest dostępna od kwietnia w AppStore i Google Play. Pierwszym partnerem medialnym startupu jest polskie pismo zakupowe Avanti. Aplikacja pozwala na szybkie wejście do sklepu internetowego bazując wyłącznie na informacjach zawartych w magazynach modowych. Wykorzystuje technologię rozpoznawania obrazu, przez co nie ingeruje w layout pisma, nie wymaga markerów, ani kodów QR. Umożliwia również zapisanie zdjęcia produktu i danych w obrębie aplikacji, a zrealizowanie zakupów w sklepach stacjonarnych. Korzystający z aplikacji będą mogli skorzystać z proponowanych przez nią zniżek.

Znajdź w piśmie, kup w e-sklepie

Twórcami aplikacji są Paulina Barlik, pomysłodawyczyni i strateg z agencji reklamowej oraz Piotr Pietrzak, programista aplikacji mobilnych. Pomysł zrodził się z życia i niemożności znalezienia w sklepach internetowych i stacjonarnych ubrań wypatrzonych w pismach modowych. Identyfikację i zapisywanie produktów za pomocą telefonu zrealizował Piotr, współzałożyciel firmy UPP4, zajmującej się implementacją rozwiązań mobilnych.

Każdorazowe przekierowanie posiadaczy smartfonów do sklepów internetowych i użycie aplikacji do zakupu oznacza przychód dla producenta i przynosi dodatkowe korzyści reklamy prasowej. Z tego względu rośnie liczba pism, chętnych do włączenia się w dynamicznie rozwijający się rynek m-commerce. Twórcy aplikacji w przyszłości pragną pozyskać również rynki zagraniczne. Rynek czasopism modowych na świecie szacują na 5000 pism modowych i kilkakrotnie więcej pism lifestylowych.

Moda na e-zakupy

„Setki milionów ludzi co miesiąc przeglądają prasę modową i lifestylową w poszukiwaniu inspiracji do zakupów. Co ciekawe wielu z nich nie przyznaje się do jej kupowania, jednak u przyjaciółki, czy u fryzjera nadrobią „zaległości w lekturze”, dlatego liczymy nie tylko na regularnych czytelników. Nasz produkt ułatwia wszystkim zbieranie modowych inspiracji i zachęca do robienia zakupów od razu przez smartfona” mówi Paulina Barlik z Fashionote.

Czytelnicy pisma, które współpracuje z Fashionote, będą mogli przy pomocy aplikacji odszukać większość produktów przedstawianych na łamach pisma, jeśli tylko dostępne są one w sprzedaży online. Darmowa aplikacja od 30 marca jest dostępna w AppStore i Google Play. Fashionote został doceniony w konkursach dla startupów: to zwycięzca KrakowCrunch organizowanego przez TechCrunch, finalista konkursu Startup Sito na konferencji Internet Beta. Projekt został też nominowany do nagrody Mobilny Startup Roku na Mobile Trends Awards 2015.

Reklama

ORF 2016 FALL – biore udzial