DHL Parcel mocno wchodzi w świat e-commerce

dhl parcel omnichannel retailing forum wystawca

Wprowadzona w tym roku nowa usługa DHL Parcel Polska, określana jako pasaż internetowy Allyouneed, ma wspierać sprzedających w sieci biznesowych klientów firmy. DHL Parcel Polska, który jest wystawcą Omnichannel Retailing Forum, będzie prowadził w ich imieniu marketing oraz bezpośrednią obsługę transakcji sprzedaży ich produktów.

Allyouneed w Polsce to kontynuacja udanej koncepcji DHL na prowadzenie internetowego pasażu handlowego. W Niemczech od wielu lat działa „matczyna” platforma Allyouneed integrująca wyselekcjonowane sklepy internetowe o zróżnicowanym profilu sprzedażowym.

Logistyka priorytetem

DHL Parcel Polska, spółka specjalizująca się w rozwiązaniach logistycznych dla sektora e-commerce, reaguje na dynamiczny wzrost sprzedaży internetowej i wprowadza do swojego portfolio nowe usługi skierowane do firm prowadzących sprzedaż w modelu omnichannel.

“Naszym zasadniczym obszarem działania jest wciąż obsługa logistyczna naszych klientów. Natomiast platforma Allyouneed służy właśnie temu, żeby naszym  klientom zaoferować pomoc w rozwijaniu ich biznesu poprzez  outsourcing już nie  tylko funkcji logistycznych, ale żeby go rozszerzyć o dodatkowe opcje. Nie mamy w tym względzie  jakichś bardzo  ambitnych planów budowania pozycji w branży platform internetowych. Bardziej zależy nam na tym, żeby nasi klienci, przedsiębiorcy internetowi znaleźli u nas tę dodatkową możliwość, która pomoże im szerzej rozwinąć skrzydła” – wyjaśnia Robert Sulich, dyrektor ds. marketingu w DHL Parcel Polska.

Mocne wejście w e-commerce

Za pośrednictwem Allyouneed, użytkownicy mogą wyszukiwać produkty za pomocą centralnej wyszukiwarki korzystając z rozbudowanych kategorii produktowych. Po krótkiej rejestracji, konsumenci mogą wprowadzić kilka adresów dostawy i zarządzać nimi z poziomu dedykowanego im konta klienta. Za pełne bezpieczeństwo internetowych zakupów odpowiada międzynarodowy zespół specjalistów DHL Parcel.

“Chcemy po prostu jeszcze głębiej wejść w e-commerce,  zdobyć pozycję niekwestionowanego wiodącego eksperta w tej dziedzinie wśród operatorów kurierskich. Poprowadzenie tego typu działalności własnymi rękami jest  troszkę inną rzeczą niż tylko doręczanie paczek. Jeżeli się te paczki dostarcza, a wcześniej musiało się ten produkt sprzedać, to wiedza o tym, czym się ten rynek kieruje, czym żyje, jest chyba najpełniejsza i o to nam też chodzi” – podsumowuje Robert Sulich.

Omnichannel Retailing Forum odbędzie się 23 czerwca 2015 roku na stadionie warszawskiej Legii. Konferencja poświęcona jest transformacji od modelu handlu tradycyjnego do modelu omnichannel. W Forum weźmie udział około 300 osób. Największą grupę będą stanowić przedstawiciele zarządów sieci handlowych działających na polskim i europejskim rynku. Partnerem strategicznym jest SAP/Hybris.

Reklama

ORF 2016 Fall Page