PayPal zaczyna obsługiwać płatności w rosyjskich rublach

PayPal sprzedaż internetowa

Choć amerykańska platforma płatnicza PayPal obsługuje rosyjskich klientów od 2006 roku, dopiero teraz dołączyła ruble do  walut akceptowanych przez serwis.

Przy tej okazji platforma rozpoczęła też współpracę z pierwszymi w Rosji 13 sklepami online, które umożliwią płatności przez PayPala w lokalnej walucie. Są to e-sprzedawcy m in. z sektora spożywczego, ubraniowego, meblowego, czy samochodowego. „Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować nowy sposób płatności w kraju, gdzie cały czas króluje gotówka” – podała firma na swoim blogu.

Najwyraźniej PayPal liczy, że osiągnie sukces na fali wzrostu rosyjskiego rynku e-commerce. Rosja to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków online na świecie. Szacuje się, że do 2014 roku wartość e-sprzedaży detalicznej wyniesie tu 25 mld dolarów. Obecnie serwis PayPal ma w Rosji trzy miliony zarejestrowanych oraz milion aktywnych użytkowników.

Przeprowadzone przez serwis analizy przepływu płatności online pokazały, że większość zagranicznych transakcji zakupowych w Rosji dokonują zamawiający z Brazylii, Chin, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

PayPal to platforma płatnicza, należąca do serwisu eBay, która działa w prawie 200 krajach. W ubiegłym roku suma transakcji, którym pośredniczył PayPal wyniosła 145 mld dolarów. Oprócz obsługiwania transakcji w najpopularniejszych walutach – dolarach, euro, czy jenach, PayPal oferuje płatności za zakupy w meksykańskich peso, tureckich lirach, węgierskich forintach, czy malezyjskich ringgitach.

Tagi:

Reklama

SCF 2017 Spring