Komputronik rozpocznie sprzedaż internetową w Niemczech

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrawdopodobnie w pierwszym kwartale 2014 Komputronik rozpocznie sprzedaż internetową na rynku niemieckim. Początkowo produkty sprzedawane będą za pośrednictwem platform handlowych takich jak Amazon i eBay. Kolejnym etapem będzie uruchomienie sklepu internetowego w Niemczech.

Plany ekspansji na rynki zagraniczne obejmują także naszych wschodnich sąsiadów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zaprezentowana będzie wersję e-sklepu Komputronik w języku rosyjskim. „Prowadzimy sprzedaż internetową za wschodnia granicą, ale proponujemy tym klientom odbiór u nas w kraju bądź wysyłkę towaru. Dlatego zamierzamy uruchomić cztery punkty agencyjne w miejscowościach przygranicznych. Z naszych danych wynika, że blisko 3 proc. odwiedzających sklep internetowy Komputronik to mieszkańcy Białorusi, a połowa z tego ruchu widoczna jest w Mińsku. Nasza strona jest tam popularna, a potencjalni klienci dotychczas korzystali z rożnego rodzaju translatorów. Dlatego uruchomimy stronę po rosyjsku. Zatrudniliśmy również pracownika call center władającego językiem rosyjskim i białoruskim.” – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Komputronik SA od ponad 17 lat dostarcza sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży złożoną z około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

Komputronik SA co miesiąc zwiększa swoją ofertę o ponad 1,5 tys. nowości produktowych. W rezultacie klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Kolejnym priorytetem dla zarządu i pracowników Komputronik jest doradztwo przy wyborze optymalnych rozwiązań. Z tego względu salony Komputronik stanowią lokalne centra obsługi informatycznej dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Jedną z wielu pionierskich usług na polskim rynku sieci salonów komputerowych jest serwis w siedzibie klienta. Komputronik to również integrator zaawansowanych systemów IT dla przedsiębiorstw.

Komputronik SA wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24.
Komputronik SA. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.

Reklama

ORF 2016 Fall Page