Ezakupy Tesco w kolejnym mieście

Tesco sklep online

Spółka Tesco zwiększyła zasięg sklepu internetowego o kolejne polskie miasto. Teraz mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic mogą korzystać z e-zakupów w brytyjskiej sieci.

Tesco usługę zakupów za pośrednictwem internetu uruchomiło w lipcu 2012. Obecnie zakupy dostarcza w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Gliwicach, Zabrzu, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Rudzie-Śląskiej, Knurowie, Mikołowie, Gdyni, Sopocie, Kielcach, Szczecinie, Bydgoszczy, Częstochowie, Rzeszowie, Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju, Świdnicy, Świebodzicach, Pszczynie oraz Jeleniej Górze.

Serwis internetowy Tesco Ezakupy pozwala na zamówienie zakupów bezpośrednio do domu. Przeszkoleni sprzedawcy Tesco wybierają produkty. Następnie osobno pakują artykuły chłodzone i mrożone. Wszystkie produkty przechowywane są w kontrolowanych, klimatyzowanych warunkach – również podczas transportu samochodami dostawczymi. Dzięki temu zakupy klientów dostarczane są do ich domów w odpowiedniej temperaturze, co pozwala zachować ich świeżość. Ponadto klienci e-sklepu mogą dokonać zakupów z wykorzystaniem telefonu, czy smartfonu dzięki mobilnej, „lżejszej” stronie internetowej m.ezakupy.tesco.pl. We wszystkich sklepach obsługujących Ezakupy została uruchomiona również usługa „Zamów i Odbierz”.

Sklepy Tesco w Polsce działają od 1998 roku. Tesco to 450 sklepów w całym kraju, 29 stacji benzynowych oraz własne centra dystrybucyjne. Sieć tworzą zarówno duże hipermarkety, jak i osiedlowe supermarkety. Hipermarkety Tesco oferują nawet do 50 tys. produktów – od świeżej żywności, po artykuły przemysłowe i AGD/RTV.

W ciągu roku Tesco znacznie zwiększyło swój zasięg i możliwości logistyczne. Obecnie Ezakupy dostępne są dla ok. 30% mieszkańców Polski, co oznacza, że już co czwarte gospodarstwo domowe w Polsce w ponad 100 miastach i miasteczkach może zaopatrywać się z wykorzystaniem serwisu Tesco Ezakupy. Codziennie samochody dostarczające zakupy pokonują w całej Polsce 24 tys. km. Liczba ta stale rośnie, bo tuż przed świętami m.in. w Warszawie powiększono flotę samochodową, która dostarcza klientom zakupy do domów. Dziś średnio co 20 sekund w ciągu dnia, gdzieś w Polsce, do kolejnego klienta wyjeżdża samochód z zakupami od Tesco.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 Fall Page