Instagram: 200 milionów użytkowników dzięki płatnym reklamom

Instagram reklamy

Istragram ogłosił, że liczba użytkowników portalu osiągnęła liczbę 200 milionów. Oświadczenie pojawiło się niedługo po tym jak Instagram zapowiedział rozszerzenie oferty reklamowej we współpracy z Omnicom. ponieważ rośnie liczbą użytkowników i zwiększają się możliwości reklamowe, Instagram coraz częściej staje się dla firm polem do eksperymentów z zakresu marketingu w social media.

Pod koniec marca 2014 roku platforma ogłosiła, że liczba jej użytkowników osiągnęła 200 milionów. 50 milionów nowych przybyło w ciągu ostatniego półrocza. Liczba zdjęć załadowanych do serwisu przekroczyła liczbę 20 miliardów. Nitrogram, platforma analityczna dla firm korzystających z Instagramu, opublikowała na blogu post zawierający statystyki portalu. 65% użytkowników pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, dziennie w serwisie pojawia się 60 milionów zdjęć, dziennie generowanych jest 1,6 miliarda „lajków”.

Reklamy limotwane, ale za to wysokiej jakości

Instagram uruchomił pierwsze reklamy w listopadzie 2013 roku. Pierwszą marką, która zamieszczała płatne treści w serwisie był Michael Kors. Reklama nie została dobrze przyjęta. Jak podawał Nitrogram, 20% komentarzy było negatywnych, jednak marka zyskała ponad 33 tysiące nowych fanów w ciągu 18 godzin od wypuszczenia reklamy. Mimo że użytkownicy gwałtownie zareagowali na decyzję o wprowadzeniu reklam w serwisie, zaczęli na nie reagować.

Reklamy nie są jednak jedynym sposobem na przebojową promocję w social media. W sierpniu 2013 roku, Oscar de la Renta wypuścił jesienną kolekcję reklamując ją na Instagramie zamiast w drukowanych katalogach. We wrześniu 2013 roku firma Burberry zamieściła na Instagramie relację foto i wideo z pokazu kolekcji Wiosna/Lato 2014. Wtedy właśnie Instagram umożliwił zamieszczanie filmów w serwisie. 

Przeczytaj cały artykuł w angielskim serwisie Evigo.com

Reklama

ORF 2016 Fall Page