Brytyjski Amazon wprowadza opcję dostaw jednodniowych

Amazon online retailing sprzedawcy

Amazon rozszerza zasięg usługi dostawy tego samego dnia poza Stany Zjednoczone. Od teraz opcja jest dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Klienci mogą odebrać zamówienia osobiście w punktach odbioru współpracujących z gigantem e-commerce.

Usługa jest dostępna dla zamówień składanych do godziny 11:45. Przesyłki można odbierać od czwartej po południu w kioskach sieci Smiths News. O tym, że przesyłka czeka na odbiór klienci zostają powiadomieni mailem. Uruchomienie usługi odbyło się w ramach rozszerzenia programu Pick-up location, który obejmuje obecnie ponad 6000 lokalizacji. Usługa odbioru tego samego dnia jest dostępna w 500 sklepach i kioskach, oznaczonych napisem „Pass my Parcel”.

Najszybsza dostawa Amazona

Opcja odbioru tego samego jest możliwa wyłącznie w przypadku produktów dostępnych w magazynie. Członkowie Amazon Prime mogą do końca roku korzystać z niej za darmo, pozostali muszą zapłacić 4,99 funta. W niektórych kioskach produkty można odbierać aż do północy. Gdy klient wybiera opcję dostawy i finalizuje transakcję, Amazon wysyła mu mail z kodem, który należy podać w sklepie przy odbiorze przesyłki.

„To nasza najszybsza opcja dostawy” – mówi Christopher North, dyrektor zarządzający Amazon.co.uk. „Wiemy, że klienci Amazon Prime cenią sobie szybkość dostawy i wygodę odbioru osobistego o dowolnie wybranej porze. Nowa usługa łączy w sobie obydwie te cechy”.

Klienci programu Prime nie płacą

Oprócz odbioru tego samego dnia, Amazon udostępni również opcję ekspresowego odbioru o poranku następnego dnia. Będzie ona dostępna dla zamówień składanych do 19:45 dnia poprzedniego. Jeśli klient zdąży złożyć zamówienie przed tą godziną, będzie mógł odebrać przesyłkę nazajutrz, od 6:30 do 9:00 (w zależności od godzin otwarcia punktu odbioru). Do końca 2014 roku opcja ta jest bezpłatna dla klientów Amazon Prime.

Tagi:

Reklama

SCF 2017 Spring