Twitter wprowadza przełomowe narzędzie do promocji marek

Twitter nowe funkcje

Twitter od dłuższego czasu prowadził testy polegające na pokazywaniu na tablicy postów zamieszczanych przez użytkowników, których nie obserwujemy. Eksperyment właśnie dobiegł końca i Twitter wprowadził tę opcję na stałe.

Na oficjalnym blogu Twittera pojawił się wpis zamieszczony przez Trevora O’Briena z działu produktu serwisu. O’Brien informuje w nim, że oprócz treści zamieszczanych przez osoby obserwowane, użytkownicy Twittera zobaczą też inne, indywidualnie dobrane posty. W ten sposób Twitter postanowił podpowiadać użytkownikom, które treści mogą być dla nich interesujące.

Twitter podpowie, kogo obserwować

„Gdy zapisujemy się na Twittera, wybieramy kogo obserwować i w wielu przypadkach najbardziej wartościowe treści pochodzą właśnie od użytkowników, których znamy, bądź o których słyszeliśmy. Jednak coraz częściej zdarza się, że umykają nam posty, które mogłyby się nam spodobać” – argumentuje O’Brien.

Aby temu zapobiec, Twitter wypróbowywał różne sposoby zamieszczania na tablicach użytkowników treści, które teoretycznie nie powinny się tam znaleźć. Już w sierpniu niektórym użytkownikom wyświetlano posty pochodzące z nieobserwowanych przez nich kont. Pojawiały się, ponieważ ktoś, kogo obserwowali, oznaczył dany post jako ulubiony.

Rekomendacje w social mediach

Było to kontrowersyjne posunięcie, ponieważ już wcześniej istniała opcja, aby ręcznie udostępniać (lub retweetować) posty, które uznaliśmy za ciekawe. Wiele osób korzystało z opcji „polubienia” w zupełnie innym celu: aby zachować dany post i wrócić do niego później albo żeby wyrazić swoją aprobatę. Użytkownicy nie korzystali natomiast z tej funkcji, aby przekazywać posty szerszemu gronu odbiorców.

W swoim wpisie na blogu Twittera, O’Brien potwierdza, że Twitter prowadził też inne eksperymenty mające na celu zmodyfikowanie tablic użytkowników. Wprowadzono mianowicie posty, konta i tematy rekomendowane przez Twittera.

Jego zdaniem badania wykazały, że większości osób spodobało się to, że wyświetlają im się posty z nieobserwowanych kont. Były one bowiem dobierane na podstawie ich popularności oraz tego, jak reagują na nie użytkownicy. Dlatego też Twitter zdecydował się wprowadzić tę opcję na stałe.

Szansa dla e-sprzedawców

Opcja ta może być dobra dla nowych użytkowników Twittera, którzy budują swoją sieć kontaktów. Bazując na tym, kogo już obserwują, Twitter podpowie im, które konta są podobne i gdzie pojawiają się podobne treści. Dla Twittera jest to sposób, by zachęcić do aktywności tych użytkowników, którzy nie korzystają zbyt często z serwisu. Z kolei dla firm, nowe funkcje to motywacja, by angażować swoich fanów i tworzyć ciekawe treści – wtedy mają one szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Tagi:

Reklama

ORF 2016 Fall Page