BEZPRZEWODOWE OŚWIETLENIE TARASOWE – ROZWIĄZANIA

Oświetlenie ogrodu i tarasu staje się coraz popularniejsze i o ile w nowym budownictwie nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ już na etapie projektu można dostosować instalację także do planu ogrodu, tak w starszych ogrodach, gdzie trawnik pięknie się zieleni, przekopywanie nowej instalacji mogłoby okazać się mocno problematyczne. Naprzeciw takim problemom wychodzi nowoczesne, mobilne oświetlenie ogrodowe, do którego nie potrzebne są żadne przewody i instalacja. Wystarczy tylko ustawić je w wybranym miejscu, włączyć i cieszyć się pięknym światłem.

Oświetlenie solarne tarasu na energię słoneczną

Pierwszym rodzajem oświetlenia, jaki przychodzi do głowy myśląc o braku instalacji są lampy solarne. Łatwe w utrzymaniu, szybkie w instalacji, no i przede wszystkim przyjazne dla środowiska. W sprzedaży dostępne są nie tylko lampy ogrodowe i tarasowe, ale także kinkiety elewacyjne, które są coraz bardziej popularne. Ale wróćmy do oświetlenia ogrodowego. Jeśli chodzi o solary, podstawową zasadą jest ekspozycja lampy na słońce, więc montaż takich lamp na zadaszonym tarasie odpada. Tego typu oświetlenie doskonale jednak sprawdzi się na tarasach odsłoniętych, na ogrodowych alejkach i trawnikach.

Oświetlenie tarasowe – aranżacje

O czym warto pamiętać? Lampy solarne warto wyłączyć i ukryć na czas jesienno-zimowy, kiedy ogród jest mniej uczęszczany. Dzięki temu żywotność akumulatorów solarnych znacznie się wydłuży.

Dla kogo oświetlenie solarne?

Przede wszystkim dla osób, którym zależy na dbaniu o środowisko, a także dla osób, które szukają światła dekoracyjnego i subtelnego. Niestety większość lamp solarnych nie daje zbyt mocnego światła. Nie ma też możliwości regulacji jego mocy. To opcja dla osób szukających czegoś delikatnego i nastrojowego. Co w przypadku bardziej wymagających użytkowników? Dla nich także mamy ciekawe rozwiązaniem

Oświetlenie mobilne na USB – czy sprawdzi się na tarasie?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych, ogrodowych lamp mobilnych ładowanych na USB, które doskonale sprawdzają się zarówno jako oświetlenie ogrodowe, jak i oświetlenie tarasowe. My gorąco polecamy Ci lampy Sponge oraz Kettle dostępne w sklepie Ardant.pl. To lampy nowoczesne, bardzo stylowe, a przy tym funkcjonalne. W sprzedaży znajdziesz przepiękne lampy stołowe i podłogowe na smukłej podstawie lub w stylu skandynawskim – na drewnianym trójnogu. Dostępne są także lampy wiszące do zamontowania w altanie czy nawet na gałęzi ogrodowego drzewa, a także modele ze szpikulcem, do wbicia w trawnik. Jak korzystać z takich lamp? Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy naładować baterię, jak w telefonie i cieszyć się pięknym światłem.

Dużą zaletą lamp na USB jest to, że można regulować ich moc. Lampy,  o których wspomnieliśmy wcześniej posiadają 3 stopnie świecenia, a na najmniejszym pracują nawet do 18 godzin!

Kolejną zaletą jest też możliwość pracy z powerbankiem. Nawet jeśli zapomnisz naładować lampę przed wieczornym spotkaniem na tarasie, wystarczy podłączyć ją do przenośnego zasilania i gotowe. Nie można także zapomnieć o ich najważniejszej zalecie, czyli mobilności. To oświetlenie na taras, które będzie służyć Ci również w domu czy też w pergoli. Bez problemu możesz zabrać je także na biwak czy piknik za miasto. Do tego celu mocno polecamy Ci lampę Sponge To Go, z wygodnym uchwytem do przenoszenia.

Zwróć uwagę na nowoczesne rozwiązania

Jak widzisz, zaaranżowanie pięknego oświetlenia na tarasie czy w ogrodzie wcale nie musi być problematyczne. Dzisiaj przedstawiliśmy Ci kilka podstawowych opcji dostępnych na rynku, ale jeśli zagłębisz się w temat, zobaczysz, że ogrodowych lamp mobilnych jest zdecydowanie więcej, a ich funkcjonalność na pewno jeszcze nieraz Cię zaskoczy. Lampy z wbudowanymi głośnikami, lampy zintegrowane z aplikacją mobilną na Twoim telefonie lub lampy z imprezowymi kolorami RGB. Rozwiązań jest naprawdę cała masa, nie daj się ograniczać swojej wyobraźni.