Cinkciarz.pl tworzy aplikacje Google Glass

Home Cinkciarz.pl tworzy aplikacje Google Glass

Cinkciarz.pl tworzy aplikacje Google Glass

Jeden z najpopularniejszych kantorów internetowych Cinkciarz.pl dla swoich klientów stworzył aplikację na Google Glass. Aplikacja jest dostępna w języku angielskim. Daje ona możliwość śledzenia zmian kursów poszczególnych walut w czasie rzeczywistym.

Dzięki aplikacji możliwe jest śledzenie takich par walutowych jak CHF/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN, a także USD/PLN. Każdy z kursów jest aktualizowany co 15 sekund, a spadki i wzrosty oznaczane są za pomocą kolorów. Dzięki temu zwiększa się czytelność przekazywanych informacji. Dodatkowo aplikacja pozwala na sterowanie nią za pomocą głosu. W najbliższym czasie aplikacja ma zostać wyposażone w kolejny pary walutowe, wykresy zmian, a także kalkulator walutowy.

Bardzo duże ambicje Cinciakrz.pl

Firma Cinkciarz jako cel stworzenia aplikacji sugeruje to, że firma posiada ambicje globalne. Serwis działa w 100 krajach i jest dostępny w 8 językach. Serwis ma na celu stać się globalnym graczem i korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych, które pomogą w osiągnięciu dobrych rezultatów. Cinkciarz jest obecny na wielu nośnikach i Google Glass to kolejne rozwiązanie, na którym pojawi się platforma.

Cinkciarz to jeden z pierwszych graczy na świecie, który udostępnił możliwość śledzenie kursów walut na Google Glass. Do tej pory bowiem firma przygotowywała swoje aplikacje na urządzenia przenośne, iOS, Android, tablety, Blackberry oraz Samsung Smart TV.  Brak jednak danych za jaki procent ruchu odpowiadały urządzenia mobilne. Można jednak znaleźć informacje, że niektóre z osób korzystających z portalu Cinkciarz używają go jedynie na tabletach lub smartfonach.

Sposób na wyróżnienie się firmy

Google Glass to produkt, którego zakup wiąże się z wydatkiem ponad 1300 funtów przez co gadżet jest bardzo ekskluzywny i praktycznie nieobecny na polskim rynku. Sama aplikacja na to urządzenie nie odnosi się do polskiego rynku, a raczej zaspokaja ambicje globalne przedsiębiorstwa.

Największą barierą, która ogranicza popularność Google Glass jest oczywiście cena, która z uwagi wysokiego poziomu sprawia, że niewiele osób decyduje się na zakup tego produktu. Taka sama sytuacja miała jednak miejsce kilka lat temu w odniesieniu do tabletów i smartfonów, które były dostępne jedynie dla bardzo nielicznych osób. W krótkim czasie natomiast nastąpiła bardzo wyraźna obniżka cen i podobna sytuacja może być z Google Glass.

Tworzenie nowych wersji językowych

Platforma Cinkciarz.pl została stworzona w roku 2006, a wersja online pokazana została w roku 2008. Za pomocą serwisu można całodobowo wykonywać transakcje, a odbywają się one z użyciem bankowości internetowej. Cinkciarz.pl posiada swoje rachunki w 28 bankach, a sami klienci mogą używać przelewów walutowych w formie ekspresowych i darmowych. Kantor jest używany zarówno przez osoby prywatne jak i przedsiębiorców.

W roku 2014 otworzona została placówka w London City, a w roku 2013 pojawiło się kolejnych 6 wersji językowych serwisu. Wersja językowa polska i angielska została wzbogacona o wersje: niemiecką, rosyjską, włoską, ukraińską, rumuńską oraz bułgarską.