Inpost – paczkomaty biją rekordy Polskich e-sklepów

Home Inpost – paczkomaty biją rekordy Polskich e-sklepów

Inpost – paczkomaty biją rekordy Polskich e-sklepów

Liczba przesłanych za pomocą paczkomatów stale rośnie. W roku 2014 wzrosła o ponad 90% w odniesieniu do roku 2013 oraz o 440% w stosunku do roku 2012. 

Osoby korzystające z tej formy wysyłania paczek w roku 2014 zamówili o 17% więcej paczek niż rok wcześniej. Rekord dniowy został ustanowiony w grudniu roku 2014. W tym dniu bowiem za pośrednictwem zlokalizowanych w różnych miejscach urządzeń nadano oraz odebrano łącznie 512 paczek, czyli średnio co 3 minuty odbierano paczkę.

Coraz większa popularność paczkomatów

Coraz częściej klienci rezygnują z zakupów z uwagi na ograniczone opcje dostawy. Taka grupa stanowi aż 73% wszystkich klientów. W związku z tym stale rośnie popularność paczkomatów, gdyż oferuję one terminowość dostaw, a także bardzo wysoką wygodę odbioru samego zamówienia.

Zobacz: WELTBILD URUCHOMI NOWĄ WERSJĘ E-SKLEPU

Same statystyki korzystania z paczkomatów także potwierdzają to, że klienci bardzo chętnie wybierają tę opcję dostawy. Dodatkowo 58% paczek jest odbieranych poza typowymi godzinami pracy lokali usługowych. Paczkomaty są bowiem otwarte dla klientów przez 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu, a dodatkowo samo odbieranie przesyłek nie trwa dłużej niż kilkanaście sekund.

Nowoczesne rozwiązania w e-przesyłkach

Firma w roku 2014 przeprowadziła montaż we wszystkich urządzeniach terminali płatniczych, z których większość posiada możliwość płatności zbliżeniowych. Skupiono się także na obsłudze zwrotów – z wykorzystaniem samoobsługowych urządzeń można zwrócić towary do większości sklepów internetowych bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Zobacz: INTEGER.PL ZYSKUJE DYNAMICZNYM ROZWOJU PACZKOMATÓW INPOST – ZŁOTY INTERES

Bardzo mocno na rozwój paczkomatów przełożyła się także współpraca z Allegro. Dzięki tej współpracy każdy sprzedawca na portalu aukcyjnych może w dostępnych opcjach wysyłki dodać: Allegro Paczkomaty InPost oraz Allegro Polecony InPost.

W dodatku taka forma dostawy jest najtańszą z dostępnych, gdyż list polecony kosztuje 3,94 zł, a paczką 7,99 zł. Każda opcja daje także możliwość zupełnie darmowego zwrotu kupionego już towaru.

Z użyciem paczkomatów produkty jest w stanie dostarczać 6,5 tys. sklepów internetowych z całego świata oraz 30 tys. sprzedawców, którzy korzystają z platformy Allegro.

Dalszy rozwój na kluczowych dla e-commerce rynkach

Grupa Integer.pl będąca właścicielem paczkomatów informuje, że skorzystało z nich już przeszło 20 milionów osób, a 98% paczek trafia do paczkomatów w przeciągu zaledwie 24 godzin od ich nadania. Dodatkowo 98% klientów chce ponownie skorzystać z paczkomatów, a 97% osób poleca tę formę dostawy swoim znajomym.

Paczkomaty istnieją już w 22 krajach. Możliwe jest skorzystanie z nich również w Australii, Chile, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Irlandii, Islandii, Słowacji, Czechach, Kolumbii, Salwadorze, Kostaryce, Arabii Saudyjskiej oraz w wielu innych miejscach na całym świecie.

Na świecie obecnych jest ponad 4 tys. paczkomatów. W planach jest natomiast stałe instalowanie kolejnych paczkomatów w Europie, Azji, Ameryce, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.