Integer.pl zyskuje dynamicznym rozwoju paczkomatów Inpost – złoty interes

Home Integer.pl zyskuje dynamicznym rozwoju paczkomatów Inpost – złoty interes

Integer.pl zyskuje dynamicznym rozwoju paczkomatów Inpost – złoty interes

Paczkomaty InPost

436,73 mln zł – takie przychody ze sprzedaży jeszcze przed zakończeniem roku kalendarzowego przedstawiła Grupa Kapitałowa Integer.pl SA, będąca właścicielem firmy InPost. Jest to niebywałe osiągnięcie, a w porównaniu do poprzedniego roku, wzrost zarobków aż o 82%

Cały zysk operacyjny przedsiębiorstwa, przed potrąceniem m.in. odsetek od zaciągniętych kredytów czy odjęciem podatków wyniósł prawie 2 miliony zł! 

Rozwój nie tylko w Polsce, ale i zagranicą

Pod koniec roku 2014 nastąpił gwałtowny wzrost znaczenia paczkomatów InPost na arenie międzynarodowej. Są dostępne nie tylko na kluczowych rynkach e-commerce w państwach europejskich, jak Wielka Brytania czy Włochy, ale rozwijają się również na innych kontynentach – m.in. w takich krajach azjatyckich czy też tych znajdujących się na Bliskim Wschodzie oraz Ameryce Północnej. 

Według Rafała Brzoski, prezesa grupy Integer.pl, swojego celu dopną szybciej, niż sami się spodziewali. Jako przykład podaje Wielką Brytanię, obecnie posiadającą aż tysiąc innowacyjnych paczkomatów, w której planuje się zwiększenie tej liczby do 2 tysięcy. 

Współpraca z gigantami świata e-commerce

Nie bez znaczenia pozostaje współpraca InPostu z Allegro,  które niezmiennie pozostaje jedną z największych w Polsce platform transakcyjnych online. Atrakcyjne ceny przesyłek i jednocześnie możliwość zwrotu towaru są zdecydowanie skutecznym wabikiem zarówno na sprzedających, jak i klientów.  

Zobacz: OBIECUJĄCA INWESTYCJA – PREZES GRUPY INTEGER INWESTUJE W SPÓŁKĘ SOCIAL WIFI

Bezkontaktowe odbieranie paczek stało się jeszcze wygodniejsze, dzięki pojawieniu się nowych funkcji takich jak możliwość płacenia kartą czy dokonania płatności zbliżeniowej. W większości sklepów internetowych korzystających z opcji dostarczenia przesyłki paczkomatem, dzięki współpracy InPostu z serwisem Szybkiezwroty.pl, klient nie jest obciążony żadnymi kosztami, jeśli zamierza zwrócić zamówiony towar. 

InPost szuka dla siebie partnerów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, np. we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Współpracuje już m.in. z firmą Banzai oraz MetaPack. 

Inne projekty

Paczkomaty InPost działają już w 22 krajach, na różnych kontynentach: przede wszystkim w Polsce, ale również w Australii, Chile, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Irlandii, Islandii, Czechach, Estonii, Rosji, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Cyprze, Słowacji, a także w Malezji, Kolumbii, Arabii Saudyjskiej, Kostaryce, Salwadorze i Gwatemali. W praktyce oznacza to ponad 3,5 tysiąca paczkomatów, przy czym wciąż planuje się zwiększać ich liczbę. 

Integer.pl SA nie ogranicza się jednak jedynie do rozwijania sieci paczkomatów. Wspólnie z funduszem inwestycyjnym Midven SA grupa zainwestowała w spółkę InQuibit (Mlogos), będącą wsparciem dla projektów i pomysłów dotyczących internetowego handlu.