RTB house – nowe narzędzie promocji dla branży e-commerce

Home RTB house – nowe narzędzie promocji dla branży e-commerce

RTB house – nowe narzędzie promocji dla branży e-commerce

TANDEM Reviews – promocja przez obiektywne opinie

Firma RTB House, zajmująca się zaawansowanymi technologiami marketingowymi dla e-sprzedawców, przedstawiła zmiany w swojej ofercie, obejmujące wprowadzenie narzędzia TANDEM Reviews.

Zadaniem TANDEM Reviews jest promowanie wybranych tekstów dotyczących konkretnych produktów, np. recenzji, opinii, tekstów czy artykułów, które mają zachęcić potencjalnych klientów do kupna. Wyniki badań zleconych przez RTB House pokazują, że konsumenci przy wyborze kierują się właśnie opinią innych, przedstawioną w takiej formie.

Niezależne opinie przekonują najbardziej

Jak zauważa Wojciech Głowacki z RTB House, zetknięcie się marki z kupującym to wyjątkowo ważny moment, szczególnie dla nowych klientów i dlatego istotne jest, by wyrażało się poprzez przyswajanie obiektywnych treści na temat produktów. Szczere opisy i recenzje niezależnych od sprzedawcy osób silniej oddziałują na odbiorcę niż te zlecone przez samego sprzedającego, dlatego w jego interesie leży, by je wyróżniać i kierować na nie uwagę potencjalnego klienta. 

Czytaj: GWAŁTOWNY ROZWÓJ POLSKIEGO RYNKU E-COMMERCE

Wszystkie rekomendacje przedstawione odbiorcom są ściśle dostosowane do nich i ich zainteresowań, co zdecydowanie zwiększa szanse na wzbudzenie zainteresowania. 

Obopólne korzyści

Użycie TANDEM Reviews daje korzyści nie tylko sprzedającym, bo reklamuje często nie tylko sam produkt, ale i reklamującego, zwiększając tym samym zainteresowanie jego blogiem czy stroną internetową, na której zamieścił recenzję. 

Zobacz: INTELIGENTNE NARZĘDZIE DLA SKLEPÓW INTERNETOWYCH

RTB House działa obecnie na 33 rynkach, współpracując od 2012 roku z wieloma firmami poprzez m.in. pomoc w realizowaniu kampanii reklamowych. Oferuje dobieranie reklam do konsumenta w taki sposób, by zwrócić jego uwagę na konkretny produkt, niezależnie od tego, czy miał wcześniej styczność z danym sklepem czy nie. Z rozwiązań RTB House skorzystały już takie popularne firmy jak: ASUS, LG, Panasonic, Olympus czy Volkswagen. Poza TANDEM Reviews, firma oferuje producentom m.in. narzędzie o nazwie TANDEM Effect.