Shoper: mobilny panel zarządzania platformą e-commerce

Home Shoper: mobilny panel zarządzania platformą e-commerce

Shoper: mobilny panel zarządzania platformą e-commerce

Shoper: nowy panel do zarządzania e-sklepem

Platformy e-commerce, wszelkiego rodzaju sklepy internetowe muszą być wysoce responsywne, czyli wyświetlać się w tak samo wygodnej formie na wszystkich typach urządzeń służących do przeglądania internetu: zarówno komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Ta zasada w równym stopniu dotyczy również narzędzi do administrowania, a odpowiedzią na te współczesne metody może być nowy panel zarządzania stworzony przez platformę Shoper.

Mobilne zarządzanie sklepem internetowym

Shoper jest platformą, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych i łatwe zarządzanie ich obsługą. Jej twórcy zdecydowali się iść o krok dalej i udostępnić swoim użytkownikom możliwość sprawowania całkowitej kontroli nad sklepem za pomocą urządzeń mobilnych. Nowy panel zarządzania – według ich zapewnień – stworzony został z wykorzystaniem technologii RWD. W związku z tym układ panelu zarządzania samoczynnie będzie dostosowywał się do wyświetlacza urządzenia, którego używamy. Bez przeszkód będzie mógł być więc wykorzystywany także na tabletach i smartfonach bez obaw, że pominięte zostaną niektóre funkcje i ułatwienia dla użytkowników. Wręcz przeciwnie – mobilny Shoper gwarantuje dostęp do wszystkich danych i honoruje wszystkie uprawnienia administratora.

Jaka jest przyszłość mobilnego e-commerce?

Nieograniczony dostęp do wszystkich danych związanych ze swoim sklepem internetowym to niebywała wręcz wygoda. Zdaniem Shoper, mobilne zarządzanie jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się sytuację w branży i możliwość sprawowania ciągłej kontroli nad swoim biznesem, niezależnie od miejsca i sytuacji, w której można się znajdować.

Jest to także niejako wymóg współczesnego biznesu w odniesieniu do strategii marketingu omnichannel i zmieniających się przyzwyczajeń konsumentów. Krzysztof Krawczyk, specjalista firmy Shoper twierdzi, że to właśnie od rozwiązań mobilnych zależeć będzie rozwój e-commerce. Wskazuje także, że już teraz smartfony przejmują większość funkcji, które tradycyjnie spełniały komputery, a ich użytkowanie jest dla konsumentów o wiele łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze.

Co potrafi mobilny panel Shoper?

Według zamierzeń twórców, mobilny Shoper powinien wyposażać administratorów w nowe funkcje bez straty jakości. Dzięki tym ulepszeniom nowa mobilna wersja działa o 30% szybciej niż wcześniejsze wydanie i może być używana na każdym urządzeniu, które korzysta z systemu Android 2.3 i nowszego, a także systemów iOS oraz Windows Phone. Trafi więc do prawie 100% użytkowników urządzeń mobilnych.