Startup Delfast dostarcza przesyłkę w mniej niż godzinę

Home Startup Delfast dostarcza przesyłkę w mniej niż godzinę

Startup Delfast dostarcza przesyłkę w mniej niż godzinę

Czym jest Startup DelFast?

Tym, co wyróżnia DelFast na rynku jest jego innowacyjność. Usługa ta polega na dostarczaniu przez kuriera paczki, która nie jest jednak przywożona w standardowy sposób – przejazd odbywa się na specjalnie zaprojektowanym w tym celu rowerze elektrycznym. Największą zasługą takiego systemu jest jego szybkość – klient może otrzymać swoją paczkę prosto do domu w przeciągu zaledwie godziny. Obecnie niestety usługa ta jest oferowana tylko w stolicy.

A skąd w ogóle wziął się DelFast? Pomysł ten narodził się w roku 2014 na Ukrainie i na samym początku swojej działalności spółka otrzymała wsparcie finansowe od Startup.ua oraz od grupy Imperious Group. Dzisiaj dostarcza ona nawet około tysiąca dostaw dziennie i cieszy się dużą popularnością wśród społeczeństwa.

STARTUP WCHODZI NA POLSKI RYNEK

Niedługo po tym, jak udało im się osiągnąć sukces we własnym kraju – DelFast postanowiło rozszerzyć swoją działalność i sięgnąć dalej. To wtedy właśnie padła decyzja o wprowadzeniu firmy na rynek Polski. Jeden z współzałożycieli spółki uznał, że to właśnie w naszym kraju można zaobserwować szybki rozwój sektora e-commerce, a tym samym na pewno stworzy to szansę dla wszelkiego rodzaju firm dostawczych – tym bardziej, że Polacy zamawiają bardzo dużo niewielkich przesyłek, które można łatwo przewieźć przy pomocy roweru elektrycznego. Dlatego właśnie w roku 2015 firma DelFast pojawiła się wraz ze swoimi usługami w Warszawie, a na inwestycje w nią zdecydował się jeden z ukraińskich biznesmenów.

Spółka ta przyciąga uwagę społeczeństwa ze względu na swoją cechę charakterystyczną – szybkość dostawy. Wspomniane wcześniej rowery elektryczne tworzone są właśnie na potrzeby tej pracy i posiadają dwa wbudowane akumulatory, które umożliwiają kierowcy osiągnięcie tempa nawet do 50km/h. Jeżeli chodzi o czas ich działania to twórcy przekonują, iż rower może bez żadnego problemu przejechać na jednym naładowaniu około 120 kilometrów.

Zobacz także: ROCKET INTERNETS CLEANING STARTUP HELPLING

PRZESYŁKA DOSTARCZONA W GODZINĘ

Sam proces otrzymania zamówionej przesyłki jest stosunkowo prosty. Wszelkie zgłoszenia do dostarczenia paczki przesyłane są do managerów zarządzających danymi punktami, w których znajdują się kurierzy – ich liczba wynosi zwykle 10 osób. Kurier udaje się następnie do firmy klienta, który zleca przesyłkę i w przeciągu godziny musi zadbać o dostarczenie jej do miejsca docelowego. Waga paczki nie powinna przekraczać 7 kilogramów, a przewidziany koszt takiej dostawy to 20 złotych. Istotne jest także to, że jedna osoba może dostarczać zaledwie jedno zamówienie – czas dostawy dwóch przesyłek wynosi więc standardowo około 1,5 godziny.
Na terenie Warszawy dostarczane jest obecnie około 50 przesyłek dziennie, a głównym obszarem działań jest branża restauracyjna. DelFast planuje jednak rozwój swojej działalności także na inne sektory sprzedaży – w niedługim czasie firma liczy więc na możliwość realizacji nawet trzykrotnej ilości dotychczasowych zamówień. Spółka ma nadzieje, że największy rozwój nastąpi właśnie we wspomnianej już branży e-commerce. Przewidziane są także inwestycje w rozwój startupu na terenie innych europejskich państw.